Zastosowanie przecinarki

Przecinarki są niezbędnym elementem wyposażenia w każdym zakładzie zajmującym się zakuwaniem przewodów hydraulicznych. Piły służą do bezpyłowego cięcia przewodów. Rodzaje węży jakie możemy ciąć za pomocą piły to m.in. : węże hydrauliczne z oplotem stalowym, węże z oplotem tekstylnym, węże przemysłowe, węże techniczne, węże pożarnicze, węże tekstylne, paliwowe i inne, praktycznie każdego rodzaju węże.

Dane techniczne przecinarek

Przecinarki wyposażone są w specjalne silniki o dużej mocy (3kW) ze względu na to, że potrzebują bardzo dużą moc do cięcia węży wzmacnianych stalowymi oplotami ( jednym , dwoma lub czterema oplotami ). Każda przecinarka wyposażona jest w specjalną utwardzaną tarczę tnącą służącą do bezpyłowego ( czystego ) cięcia węży. Obroty przecinarki : aby prawidłowo przeciąć wąż niezbędne jest odpowiednia ilość obrotów pracy silnika. Prawidłowa ilość obrotów wynosi od 2800 obrotów do 3500 obrotów. Jeżeli przecinarka nie będzie miała wymaganych obrotów wówczas wąż nie zostanie prawidłowo przecięty i może nastąpić jego rozwarstwienie w miejscu cięcia ( rozszerzenie gumy).

Bezpieczne i czyste cięcie węży

Przecinarki służą do bezpyłowego cięcia węży. Podczas cięcia nie powstaje zanieczyszczony pył. Gdybyśmy chcieli te węże ciąć za pomocą zwykłej i szlifierki kątowej wówczas zostają opiłki ( resztki tarczy oraz kawałki gumy, metalu ) które dostają się do powierzchni wewnętrznej węża. Brud ten może zanieczyścić układ hydrauliczny a nawet doprowadzić do uszkodzenia pompy hydraulicznej. Jedynie cięcie za pomocą specjalnych przecinarek umozliwia prawidłowe oraz bezpieczne cięcie węży.

Cięcie węży 4SP, 4SH

Przecinarki umożliwia cięcie praktycznie każdego rodzaju węża. Jedyne o czym musimy pamiętać to zasady dotyczące cięcia węży multispiralnych ( z wieloma oplotami stalowymi jak 4SP, 4SH ) Aby ciąć węże 4 oplotowe musimy uzbroić się w większą cierpliwość niż w przypadku węży z jednym lub dwoma oplotami. Nie możemy ciąć zbyt szybko ponieważ ten sposób możemy uszkodzić tarcze tnącą.

Najpopularniejsze modele maszyn do cięcia węży

Dwa najpopularniejsze modele oferowanych przez nas przecinarek to model SAMWAY C300 (model kompaktowy) do postawienia na stole roboczym oraz model SAMWAY C401 a więc przecinarka wolnostojąca taka która nie wymaga żadnego stołu. Zarówno jeden jak i drugi model wyposażony jest w odciąg boczny gdzie zainstalować możemy rurę odciągowa a następnie poprowadzić możemy szczątkowe spaliny powstające podczas cięcia do wentylacji ( do kratki wentylacyjnej ) Cięcia za pomocą przecinarek powoduje powstawanie wielokrotnie mniejszej ilości dymu niż w przypadku cięcia np. kątówką.

Tarcza tnąca przecinarki

Bardzo ważne jest to aby przed zakupem przecinarki zwrócić szczególną uwagę na rozmiar, wykonanie tarczy tnącej oraz wykonanie uchwytu pod tarczę. W naszych przecinarkach zastosowano standardowe tarcze tnące, które są kompatybilne z większością przecinarek produkowanych na świecie. Mocowanie pod tarczę tnącą również jest standardowe, dzięki czemu nasze tarcze są wymienne z tarczami innych producentów ( ich cena jest normalna / rynkowa ). Jak wydłużyć żywotność tarczy tnącej ? Możemy wydłużyć żywotność tarczy pamiętając o kilku podstawowych zasadach : Przede wszystkim nie możemy przegrzewać tarczy a więc nie możemy ciąć węży zbyt szybko, ponieważ w ten sposób możemy przegrzać tarcze a w konsekwencji doprowadzić do jej uszkodzenia lub w ostateczności zniszczenia.

Podejrzane promocje na przecinarki

Na rynku pojawiły się również podróbki przecinarek, które są minimalnie tańsze – producenci stosują tutaj chwyt marketingowy i odbijają sobie cenę z nawiązką podczas konieczności zakupu dodatkowej tarczy. Jeżeli przecinarka ma niestandardowe podtoczenie pod tarcze wówczas będziemy zmuszeni do ich kupowania tylko i wyłącznie od jednego dostawcy, w ten sposób nieuczciwe firmy zawyżają sztucznie koszt tarczy ponad dwukrotnie lub więcej. Pamiętajmy o tym przy zakupie.

Przecinarka do węży SAMWAY C300

Model C300 to nasza flagowa przecinarka i zarazem najpopularniejszy model urządzenie umożliwia cięcie przewodów hydraulicznych 1, 2, 4 oplotowych w zakresie średnic do DN50 czyli do 2 cali. Przecinarka ze względu na swoje małe gabaryty jest kompaktowa ( zajmuje mało miejsca ) i możemy ją postawić na stole roboczym bądź też bardzo łatwo i wygodnie możemy dorobić do niej kątownik aby łatwo rozwijać i ciąć przewody na odmierzoną długość.

Przecinarka do węży hydraulicznych SAMWAY C300
przecinarka C300

Przecinarka do przewodów SAMWAY C401

Piła wolnostojąca C401 to najlepsza przecinarka. Maszyna posiada specjalną odchylaną plexi zabezpieczającą wzrok użytkownika podczas cięcia. Tarcza tnąca jest schowana wewnątrz maszyny. Samo cięcie następuje po naciśnięciu przez operatora nogą na pedał nożny – naciśnięcie powoduje, że wąż dociskany jest od góry do tarczy tnącej.

KONTAKT

HYDRON hydraulika siłowa
ul. Kujańska 6a; 77-400 Złotów
woj. wielkopolskie; Polska

  +67 350 53 69

  kontakt@hydron.com.pl

 

DOŁĄCZ DO NAS NA: