Nasza oferta produkcyjna obejmuje m.in. :

  • elastyczne przewody ciśnieniowe
  • przewody sztywne ( rurowe )
  • przewody przemysłowe

Produkcja elastycznych przewodów ciśnieniowych

Specjalizujemy się w produkcji kompletnych przewodów hydraulicznych wysoko, średnio i niskociśnieniowych. Oferujemy przewody dowolnej długości na ciśnienia robocze do 700 bar. Dysponujemy wszystkimi typami zakuć : do sprzętu ciężkiego, wózków widłowych, maszyn budowlanych, rolniczych, górniczych, leśnych oraz wszelkiego typu urządzeń przemysłowych. W stałej ofercie posiadamy węże z jednym, dwoma lub czterema oplotami stalowymi, a także węże hydrauliczne sześciooplotowe. Nasze maszyny umożliwiają nam produkcję węży w zakresie średnic wewnętrznych od DN05mm do DN50mm. Maksymalna średnica zewnętrzna zaciskanego elementu to 124mm.

produkcja_przewodow_hydraulicznych

Proces produkcji przewodów hydraulicznych

W procesie produkcji przewodów hydraulicznych niezbędne są 4 elementy :
– zakuwki ( końcówki do zaciskania węży ),
– oprawki ( tulejki zaciskowe ),
– wąż hydrauliczny,
– zaciskarka ( zagniatarka ) przewodów hydraulicznych.

Po odpowiednim doborze węża hydraulicznego ( w zależności od ciśnienia używamy różnych węży 1SN, 2SN, 4SP, 4SH, 6SH ) dobieramy odpowiedni rodzaj zakuwek czyli końcówek przewodów hydraulicznych ( wybieramy odpowiednią grupę końcówek, średnicę węża, gwint ). Część końcówki nazywana choinką umieszczamy w przewodzie hydraulicznym, następnie na końcówkę i wąż instalujemy oprawkę ( tuleję zaciskową )

Zakuwki do węży hydraulicznych

Zakuwki nazywane są również zakuciami hydraulicznymi lub końcówkami przewodów hydraulicznych. Podstawowym podziałem końcówek jest rodzaj zastosowanego gwintu : metryczne, BSP, JIC, JIC, ORFS, flanszowe itp. W zależności od rodzaju końcówki wyróżniamy różne rodzaje uszczelnienia : płaskie, stożkowe, kuliste, flanszowe itp. Innym rodzajem podziału jest podział ze względu na kąt wygięcia ( proste, kolanka 90, kolanka 45 ) Sprawdź końcówki dostępne w naszej ofercie

Tuleje zaciskowe do węży

Oprawki przewodów hydraulicznych nazywane są również zamiennie tulejami zaciskowymi lub baryłkami. Oprawkę dobiera się w zależności od rodzaju zastosowanego węża. W przypadku zastosowania węża 1SN ( wąż jednooplotowy ) stosujemy tuleje 1SN. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzai oprawek : 1SC, 2SC, 1SN, 2SN, 4SP, 2ST/4SP, 4SH, 6SH. Oprawki w trakcie procesu produkcji zaciskane są na wężu hydraulicznym dzięki czemu uzyskujemy trwałe połączenie końcówki z wężem. Bardzo ważne jest aby oprawki zaciskowe były poddane obróbce termicznej ( wyżarzanie ) dzięki czemu nie będę one pękały podczas zaciskania na prasie ( zakuwarce )

Węże hydrauliczne

Wąż hydrauliczny służy do transferu oleju stosowanego w układach hydraulicznych. Węże hydrauliczne mogą być stosowane do transferu płynów hydraulicznych, roztworów wodnych, wody, sprężonego powietrza. Warstwa wewnętrzna węża składa się z gumy barwy czarnej z kauczuku syntetycznego, która jest odporna na działanie olejów i wody. Wąż hydrauliczny w zależności od wymaganego ciśnienia może być wzmocniony oplotem z drutu stalowego o wysokiej wytrzymałości. Rodzaje węży hydraulicznych.

Zakuwarki do zaciskania węży

Zaciskarka nazywaną również zakuwarką przewodów lub zagniatarką przewodów jest urządzeniem, które zaciska tuleje zaciskową na przewodzie hydraulicznym przez co uzyskujemy trwałe połączenie końcówek z wężem. Wyróżniamy kilka typów zaciskarek. Podstawowy podział zaciskarek opiera się na rodzaju napędu :  zaciskarki ręczne oraz zaciskarki elektryczne.

KONTAKT

HYDRON hydraulika siłowa
ul. Kujańska 6a; 77-400 Złotów
woj. wielkopolskie; Polska

  +67 350 53 69

  kontakt@hydron.com.pl

 

DOŁĄCZ DO NAS NA: