Prasy elektryczne do zaciskania węży

Zakuwarki SAMWAY nr 1 w Polsce

Jesteśmy największym dostawcą maszyn i urządzeń do zaciskania węży hydraulicznych w Polsce i Europie środkowo-wschodniej. W Polsce 7 na 10 maszyn kupowanych przez klientów pochodzi z naszej firmy. Oferujemy najszerszy asortyment pras do zaciskania węży. Dlaczego notujemy coraz większą sprzedaż maszyn i urządzeń ? Odpowiedź jest prosta : Oferujemy najlepiej wyposażone maszyny o najlepszych parametrach :

 • największa głowica na rynku,
 • największa siła zgniotu,
 • największa liczba dostępnych szczęk w zestawie,
 • najbogatsze wyposażenie dodatkowe ( pedał nożny, uchwyt do szczęk, klucz )
 • najlepsza dostępność podzespołów.

Klientom oferujemy pomoc w doborze najlepszej i najbardziej optymalnej maszyny. Posiadamy również pełen asortyment niezbędny do produkcji przewodów hydraulicznych, w swojej ofercie posiadamy blisko 10000 elementów z zakresu hydrauliki siłowej i pneumatyki. Posiadamy najlepszy serwis gwarancyjny, pogwarancyjny oraz pełne wsparcie w zakresie uruchomienia zakuwania węży. Więcej szczegółów pod numerem telefonu kom. +48 886 610 270

Najpopularniejsze modele zakuwarek elektrycznych

Najczęściej sprzedawanymi modelami maszyn zasilanych elektrycznie są modele :

 • zakuwarka SAMWAY S51 ( największa głowica na rynku )
 • zakuwarka SAMWAY P32Q ( największa głowica na rynku )
 • zakuwarka SAMWAY P32D ( największa głowica na rynku )
 • oraz modele SAMWAY P20Q, SAMWAY P20D ( mniejsze głowice )

Wszystkie podane powyżej zakuwarki korzystają z takiego samego typu szczęk zaciskowych ( szczęki są wymienne i pasują do każdego modelu )

Możliwości zakuwarek

Posiadamy maszyny do wszelkiego typu zastosowań, nasze maszyny umożliwiają zaciskanie następujących elementów :

 • węże hydrauliczne
 • węże do klimatyzacji
 • węże do wspomagania samochodowego
 • liny stalowe
 • rury stalowe

Maszyny dobieramy indywidualnie do konkretnych potrzeb klienta.

Zakuwarka SAMWAY S51 – mocna maszyna do ciężkiej pracy

Prasa do zaciskania SAMWAY S51 to jeden z najpopularniejszych i najstarszych oferowanych modeli. Ten model zakuwarki produkowany jest od ponad 25 lat. Prasa zdobyła bardzo dużą popularność na całym świecie ze względu na swoją prostą konstrukcję i mocną praktycznie niezniszczalną budowę. Sama konstrukcja wysuwania głowicy powoduje, że praca jest bardzo wydajna ( szczęki wysuwają się do przodu przed głowicę, dzięki czemu możemy zaciskać wygięte końcówki ). Zakuwarka przeszła w 2021 roku lifting zewnętrzny i wygląda bardzo nowocześnie. Parametry techniczne zakuwarki S51 są identyczne jak w przypadku modeli p32q i p32d. Maszyna umożliwia zakuwanie wszystkich węży hydraulicznych nawet do średnicy dn50 a więc średnicy 2″ ( dwa cale ) w wersji 4 oplotowych ( węzy z czterema oplotami stalowymi ) Maszyna nazywana przez nas „mułem” roboczym znajduje zastosowanie dla najcięższej pracy. Model S51 to model ekonomiczny, nie ma systemu szybkiej wymiany szczęk oraz nie ma podstawy pod zakuwarkę więc będziemy musieli ją ustawić na stole roboczym. Co ważne nie ma możliwości rozbudowania tej zakuwarki o system szybkiej wymiany szczęk nie dokupimy do nich uchwytu do szybkiej wymiany szczęk. Zakuwarka wyposażona jest również w pedał nożny.

Zakuwarka S51 wybierana jest bardzo często przez firmy produkujące kilka rodzajów przewodów na własne potrzeby. Model popularny jest również wśród zakładów usług leśnych, które to przewody zakuwają głównie na swoje własne potrzeby. Optymalny wybór dla tych którzy chcą mieć największe możliwości za naprawdę atrakcyjną cenę.

Model P32Q to jedna z najpopularniejszych maszyn elektrycznych wyposażonych w mikrometr (mikrometrem ustawiamy średnicę zacisku ) W skład zestawu P32Q wchodzi zakuwarka, podstawa na szczęki ( podstawa zakuwarki ), system szybkiej wymiany szczęk a więc uchwyt magnetyczny za pomocą którego wymieniamy za jednym zamachem 8 kamieni zaciskowych (szczęk zaciskowych), pedał nożny, który umożliwia nam zaciskanie sterowanie maszyną bez konieczności użycia rąk ( mając wolne ręce możemy przytrzymać węża lub poprawić końcówkę, ustawić kąt skręcenia końcówki )

Razem z maszyną otrzymujemy 13 kompletów szczęk zaciskowych, jest to największa dostępna liczba szczęk dostarczanych razem w zestawie z maszyną na rynku. Najmniejsze szczęki w zestawie to szczęki w rozmiarze 14 mm największe to szczęki w rozmiarze 69 mm – to co otrzymujemy w zestawie umożliwia nam zaciskanie węży hydraulicznych o średnicy wewnętrznej od 5 mm do 50 mm czyli do 2″cali.

Posiadając zakuwarkę o tej wielkości a więc największą swojej klasie ( 2″ 4SP ) nie będziemy musieli odsyłać żadnego klienta do konkurencji ( jesteśmy w stanie zakuć praktycznie każdy wąż hydrauliczny ) Do zakuwarki możemy dokupić szczeki dodatkowe : np szczęki o rozmiarach 4mm, 6mm, 8mm, 10mm lub 12mm. Szczeki wyszczególnione wcześniej są u nas standardem i dostępne są od ręki z magazynu.

Utrzymanie zakuwarki : Nasze maszyny nie wymagają specjalnych przeglądów lub specjalnych zabiegów, jedyne o czym musimy pamiętać to aby raz w roku należy wymienić olej hydrauliczny, olej który jest zastosowany to olej HV 46 Orlen ( jest to olej o podwyższonych parametrach lepszy niż zwykły olej HL-46 ) Dodatkowo musimy pamiętać aby regularnie smarować szczęki główne. Szczęki smarujemy smarem grafitowym ( smarujemy powierzchnię po której schodzą się szczęki główne ) Musimy pamiętać aby powierzchnię styku szczęk głównych i głowicy utrzymywać w czystości. Musimy zwrócić uwagę aby nie dostawały się tam opiłki metalu, rdza lub inne zanieczyszczenia.

Zakuwarka SAMWAY P20Q – mniejsza wersja zakuwarki

Model P32Q ma swój mniejszy odpowiednik w postaci modelu P20Q – zakuwarka ta jest maszyną praktycznie identyczną z tą różnicą że głowica jest delikatnie mniejsza oraz mamy tutaj mniejszą ilość kompletów szczęk w zestawie. Zarówno w jednym jak i drugim modelu zakuwarki szczęki są tego samego typu więc są wymienne. Zakuwarka P20Q kupowana jest często przez sklepy obsługujące rolnictwo, gdzie przewody hydrauliczne występują zasadniczo do średnicy dn25 czyli do jednego cala (1″) . Model P20Q nie zakuwa węża o średnicy DN50 ( 2″) Jeżeli chodzi o węże 4 oplotowe to prasa zaciska do średnicy DN32 (1.1/4 „).

Zakuwarka cyfrowa SAMWAY P32D

Zakuwarka P32D to zakuwarka cyfrowa, posiada ona identyczne parametry jak model P32Q a jedyną różnicą jest sterowanie. W modelu cyfrowym zamiast mikrometra mamy przyciski oraz czytelny wyświetlacz, na którym możemy możemy przeczytać ile milimetrów mamy ustawione na mikrometrze. Zakuwarka cyfrowa polecana jest przede wszystkim do dużych firm produkcyjnych tam gdzie jest więcej operatorów ( model P32D jest „idiotoodporny” ). Zakuwarka cyfrowa polecana jest dla osób starszych które mają problem ze wzrokiem – czytelny wyświetlacz oraz dwa przyciski plus i minus w którym dodajemy lub odejmujemy milimetry jest bardzo wygodny.

Zakuwarka P20D – mniejsza wersja zakuwarki

Model P32D również posiada swój mniejszy odpowiednik – model P20D. Jest on minimalnie mniejszy ( głowica jest minilanie mniejsza ) Model ten zaciska węże do średnicy DN40 a więc do 1.1/2″ w wersji 2SN. Węże czterooplotowe ( 4SP, 4SH ) zaciska do średnicy DN32 a więc do 1.1/4″. Zaciskarka cyfrowa P20D polecana dla firm produkcyjnych których maksymalnym wężem jest średnica DN40 i nie potrzebują większej maszyny.

Pomoc w doborze maszyny do zaciskania

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod numer telefonu komórkowego +48 886 610 270. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy : ul. Kujańska 6a; 77-400 Złotów, województwo wielkopolskie ( około 30 km na północ od Piły, 80 km na zachód od Bydgoszczy ) W naszym magazynie jest możliwość obejrzenia wszystkich modeli zakuwarek. Na miejscu możemy pokazać przetestować i wskazać różnice konkretnych modeli. Zapraszamy do umówienia się za pośrednictwem telefonu lub maila na konkretny dzień.

KONTAKT

HYDRON hydraulika siłowa
ul. Kujańska 6a; 77-400 Złotów
woj. wielkopolskie; Polska

  +67 350 53 69

  kontakt@hydron.com.pl

 

DOŁĄCZ DO NAS NA: