Jaką zakuwarkę wybrać ? Zadzwoń 886 610 270 !

Podstawowym pytaniem jakie zadaje klientom którzy chcą zakupić zakuwarkę jest pytanie czym się zajmują i do czego potrzebują zakuwarki. Inny model polecamy dla osób które zajmują się serwisowaniem wózków widłowych czy podnośników koszowych a inny model będzie właściwy dla serwisów mobilnych przewodów i maszyn budowlanych ( tam, gdzie występują duże węże ). Pamiętaj aby przy wyborze zakuwarki zostawić sobie pewien margines ( zawsze wybieraj model o parametrach delikatnie większych niż Twoje potrzeby ) Poniżej opis 3 najpopularniejszych modeli od najmniejszej do największej.

Zakuwarka ręczna SAMWAY P16HP

Mała mobilna zakuwarka

Dla osób zajmujących się rolnictwem gdzie węże hydrauliczne występują w zakresie średnic od 6 mm do 25 mm wystarczająca będzie najmniejsza zakuwarka z naszej oferty a więc model p16hp. Model ten ma ograniczenie w postaci maksymalnej średnicy zewnętrznej zaciskania wynosi on około 41 mm ( element zaciskany może mieć maksymalnie 41 mm po zewnątrz. Model P16HP umożliwia zakuwanie węży hydraulicznych o średnicy wewnętrznej : 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 16mm, 20mm 25 mm. Czasami na wężach używamy oznaczeń zachodnich a więc podajemy średnicę wewnętrzną w calach i tak 6mm=1/4, 8mm=5/16″, 10mm=3/8″, 13mm=1/2, 16mm=5/8, 20mm=3/4″, 25mm=1″.

Lekka, przenośna, mała

Zakuwarka P16HP to bestseller i najczęściej sprzedawany model zakuwarki ręcznej. Model ten polecamy wszystkim tym którzy zajmują się serwisowaniem wózków widłowych, podnośników koszowych czy naprawiającym sprzęt rolniczy. Model p16hp jest modelem bardzo lekkim – jedna osoba jest w stanie przenieść maszynę bez problemu dzięki czemu mamy możliwość zakuwania węży bez konieczności ich demontażu z maszyny ( starą końcówkę możemy odciąć a następni przystawić zakuwarkę do węża i zacisnąć nową końcówkę.

Model P16HPZ do zastosowań mobilnych

Innym polecanym modelem zaciskarki jest model P16HPZ, zakuwarka ta ma identyczne parametry jak zakuwarka p16hp z tą różnicą że model ten jest bardziej mobilny ( zakuwarka składa się z głowicy ze specjalną rękojeścią u góry dzięki czemu możemy ją w łatwy sposób przenieść ) prasa przeznaczona jest w szczególności dla osób które zakuwają przewody na maszynach bezpośrednio bez demontażu. Sama głowica waży około 15 kg, następnie do głowicy dochodzi 1,5mb przewód a na końcu przewodu mamy pompkę hydrauliczną ENERPAC.

Średniej wielkości zakuwarka do węży

Kolejnym modelem jest zakuwarka mobilna P18HP, ona łączy w sobie cechy zakuwarki przenośnej i zakuwarki dużej. W przeciwieństwie do modelu P16HP model p18 ma większą głowicę większą pompę ręczną oraz specjalne wcięcie w głowicy dzięki czemu możliwe jest zakuwanie końcówek kolankowych w dużych rozmiarach. Model P18HP zaciska maksymalnie węże hydrauliczne z dwoma oplotami stalowymi ( 2SN) o średnicy wewnętrznej DN32 a więc 1.1/4″. Musimy pamiętać że im większa głowica tym praca na zakuwarce jest przyjemniejsza i łatwiejsza. Model ten w zupełności wystarcza dla osób które zajmują się na przykład naprawą maszyn i urządzeń rolniczych gdzie przewody występują maksymalnie do średnicy DN25mm czyli do 1″. Model ten wybierany jest również często przez mniejsze zakłady usług leśnych. Dzięki dużej głowicy i mobilności użytkownicy mają możliwość zakuwania węży do maszyn leśnych na maszynie. Zakuwarka P18HP ma wagę około 30 kg co umożliwia jeszcze dosyć swobodne manewrowanie i przenoszenie ( tak samo jak model p16hp z Model P18HP posiada specjalną rączkę/uchwyt do przenoszenia. Maksymalny rozmiar zaciskanego węża w tym modelu to DN25 a więc 1″ w wersji z czterema oplotami stalowymi.

Zakuwarka ręczna do zaciskania przewodów hydraulicznych SAMWAY P18HP

Największa zakuwarka ręczna

Największym modelem zakuwarki ręcznej jest model P20HP. zakuwarka ta zaciska węże o średnicy wewnętrznej maksymalnie DN40 a więc 1.1/2 w wersji z dwoma oplotami stalowymi 2SN. Model ten polecany jest do profesjonalnych mobilnych serwisów przewodów ( przewodów do koparek, ładowarek i sprzętu ciężkiego ) Model ten kupowany jest między innymi przez firmy zajmujące się budową dróg i tym podobne. Zakuwarka waży około 50 kg z łatwością w dwie osoby możemy ją przenieść wynieść z samochodu. Model P20HP standardowo wyposażony jest w pompę ręczną ENERPAC P392, jest to pompa trzykrotnie większa niż w przypadku małych zakuwarek P16HP. Duża pompa ręczna daje nam większą siłę zgniotu oraz umożliwia zaciskanie większych węży hydraulicznych. Zakuwarka występuje również w wersji pneumatycznej a więc zamiast pompy ręcznej mamy pompę pneumatyczną (hydrauliczno-pneumatyczną) wystarczy podpiąć pod kompresor, ciśnienie minimalne powietrza jakie musimy podać do pompy to 4,5bar do maksymalnie 8 bar, jest ciśnienie które uzyskamy nawet w przydomowych marketowych sprężarkach a więc nie musimy dokupywać jakiejś dużej sprężarki wystarczy warsztatowa czy zwyczajna najzwyklejsza domowa marketowa sprężarka. Po podpięciu powietrze zaciskamy za pomocą dwóch przycisków (zaciskanie i otwieranie).

Zakuwarka pneumatyczna SAMWAY P20AP

KONTAKT

HYDRON hydraulika siłowa
ul. Kujańska 6a; 77-400 Złotów
woj. wielkopolskie; Polska

  +67 350 53 69

  kontakt@hydron.com.pl

 

DOŁĄCZ DO NAS NA: