Pneumatyka sklep ( sklep pneumatyczny )

Sklep z częściami do pneumatyki – elementami układów pneumatycznych

Grupy produktów, które znajdują się w naszym sklepie pneumatycznym są niezwykle zróżnicowane. Pod pojęciem armatury pneumatycznej rozumiemy wszystkie elementy budowy układu pneumatycznego. Wśród tych elementów wymienić można między innymi zestawy przygotowania powietrza czyli elementy takie jak : bloki przygotowania powietrza, filtroreduktory, filtry pneumatyczne, naolejacze, reduktory ciśnienia powietrza. W sklepie posiadamy pistolety do przedmuchiwania, pistolety do pompowania kół ( jedne z najczęściej sprzedawanych elementów ) Szybkozłączki pneumatyczne wtykowe : wśród szybkozłączek pneumatycznych warto powiedzieć o najpopularniejszych czyli szybkozłącza tekalan prostych z gwintami zewnętrznymi z jednej strony a końcówkami wtykowymi z drugiej strony ( pod przewód pneumatyczny kalibrowany ) Wśród tej grupy elementów pneumatycznych wyróżniamy szybkozłącza z gwintem zewnętrznym, szybkozłącza z gwintem wewnętrznym w wersji prostej, kolankowej, trójnikowej, szybkozłącza. Wśród złączek wtykowych wyróżniamy : złączki tekalan proste, przeznaczone do łączenia przewodów pneumatycznych o tych samych średnicach zewnętrznych oraz szybkozłącza tekalan redukcyjne ( redukcja z jednego rozmiaru węża na drugi, przykład 8/10 czyli z 8mm na10 mm )

Rodzaje szybkozłączek wtykowych

Obok szybkozłączy tekalan w wersji prostej występują również złączki w wersji kolankowej ( pod katem prostym ) oraz w wersji trójnikowej ( trójniki symetryczne ) o jednakowych rozmiarach pod wąż

Zakucia tekalan

W asortymencie złączek pneumatycznych posiadamy również zakucia tekalan – są to nakrętki razem z pierścieniami zacinającymi oraz specjalnymi wkładkami wzmacniającymi, które wkłada się do przewodu kalibrowanego. Po nałożeniu pierścienia zasilającego, wkładki i nakrętki przewód taki możemy dokręcić do innego elementu gwintowanego ( gwintu zewnętrznego ) z tym samym gwintem co nakrętka.

Przewody spiralne pneumatyczne

Wśród elementów pneumatycznych warto pamiętać o przewodach spiralnych czyli gotowych, zakutych wężach pneumatycznych zakończonych obustronnie szybkozłączkami. Najpopularniejsze rodzaje przewodów to przewody o długościach 5m, 10m, 15 m w rozmiarach DN8, DN10, DN12 ( rozmiar zewnętrznym węża ).

KONTAKT

HYDRON hydraulika siłowa
ul. Kujańska 6a; 77-400 Złotów
woj. wielkopolskie; Polska

  +67 350 53 69

  kontakt@hydron.com.pl

 

DOŁĄCZ DO NAS NA: