Hydraulika siłowa – branża z potencjałem

Czym jest hydraulika siłowa ?

Branża hydrauliki siłowej w Polsce wykorzystuje energię ciśnienia cieczy hydraulicznej i zamienia ją w energię mechaniczną pod postacią ruchu elementów. Hydraulika wprawia w ruch różnego rodzaju elementy. Hydraulika siłowa pomaga w przenoszeniu mocy, pozwala na szybszą pracę ( znacząco usprawnia wydajność pracy ) w wielu działach przemysłu.

Zastosowanie hydrauliki siłowej

Hydraulika siłowa znajduje zastosowanie praktycznie w każdej branży gdzie do wykonania jest ciężka praca ( przenoszenie lub transportowaniu ciężkich elementów ) Przykłady branż gdzie wykorzystywana jest ta forma przenoszenia mocy : Rolnictwo. W rolnictwie hydraulika służy do napędu hydraulicznego maszyn i urządzeń rolniczych od ciągników po pług, przyczepy, kosiarki, łuparki do drewna i inne. Przemysł budowlany a w nim wszelkiego typu maszyny i urządzenia budowlane takie jak koparki, ładowarki, podnośniki ( gdzie ruch siłowników oparty jest o układ hydraulicznych). Transport – windy załadowcze, wózki widłowe. Górnictwo.

Branże wykorzystujące hydraulikę siłową

  • rolnictwo,
  • maszyny budowlane,
  • transport,
  • górnictwo,

Podstawowe elementy wykorzystywane w hydraulice siłowej ( układach hydraulicznych )

Branża z potencjałem

Branża hydrauliki siłowej jest branżą z bardzo dobrą perspektywą rozwoju. Z roku na rok zwiększa się ilość maszyn i urządzeń korzystających z tej formy napędu ( napędu opartego o cieczy jakim jest olej hydrauliczny ) Mało kto chce pracować w oparciu o własną siłę mięśni ( praca ręczna ) Każda firma aby usprawnić proces pracy a tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze wykorzystuje w coraz większym stopniu maszyny oparte o układy hydrauliczne ( układy wysokiego ciśnienia ).

KONTAKT

HYDRON hydraulika siłowa
ul. Kujańska 6a; 77-400 Złotów
woj. wielkopolskie; Polska

  +67 350 53 69

  kontakt@hydron.com.pl

 

DOŁĄCZ DO NAS NA:

    Formularz kontaktowy